دوبلکس.

آشنایی با انواع پله های دوبلکس

یکی از عناصر کاربردی در دکوراسیون خانه های بزرگ و ویلاها، پله ها هستند. با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی علم معماری، پله ها علاوه بر برقراری ارتباط میان طبقات، از عناصر بسیار موثر در زیبایی و جذابیت خانه ها شناخته شده اند. به همین دلیل به مرور زمان از انواع بنایی (تیر آهنی) به دسته های مختلف دسته بندی شدند. از جذاب ترین نوع آن ها می توان به انواع پله های دوبلکس اشاره داشت. که در ادامه قصد داریم شما را با انواع پله های دوبلکس، بیشتر آشنا کنیم.

 

 پله دوبلکس

انواع پله های دوبلکس کدامند؟

پله های دوبلکس از جذاب ترین نوع پله ها می باشند. که می توان آن ها را به انواع مختلفی دسته بندی نمود. که به شرح زیر می باشند.

 

  •  پله های دوبلکس با توجه به طراحی: پله های دوبلکس را با توجه به نوع طراحی آن ها  دسته بندی نمود. پله های گرد، پله تخت و پله های منحنی از انواع این طراحی ها می باشند. همچنین این پله ها را می توان به همراه نرده طراحی نمود. یا اینکه از هیچ نرده ای در طراحی پله ها استفاده نکرد. طراحی پله های دوبلکس تاثیر بسیار زیادی در زیبایی طراحی داخلی خانه دارد. از طرفی انتخاب طرح این پله ها کاملا بستگی به متراژ فضا، طراحی بخش های مختلف فضا، سلیقه کارفرما و … دارد.
  •  پله های دوبلکس با توجه به متریال: از دیگر انواع پله ها می توان به پله هایی با متریال های مختلف اشاره نمود. به طور مثال پله های شیشه ای، چوبی، سنگی، آهنی و … همگی از متریال هایی می باشند که، می توان پله های دوبلکس را با توجه به آن ها دسته بندی نمود. همچنین می توان این متریال ها را به صورت ترکیبی در ساخت پله های دوبلکس مورد استفاده قرار داد. متریال مورد استفاده در طراحی و ساخت پله های دوبلکس کاملا بستگی به سلیقه، نوع دکوراسیون و سبک طراحی دارد.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *